Meni
ŽUPNIJA SV. PETER
Predstavitev
Oznanila
Zgodovina
Skupine
Verouk
Foto-galerije
SVETE GORE
Kravaričeva kapela
Šempetrani v svetu
Datoteke
Povezave
grb


Ž  U  P  N  I  J  A

SV. PETER

POD SV. GORAMI

grb1.jpg

Bistrica ob Sotli 7

3256  Bistrica ob Sotli

Tel. 03 809 40 42

Mobi: 031 278 180

E-poštni naslov je zavarovan pred nezaželeno pošto, za ogled potrebujete Javascript

 
Prisotni
Prisotnih $guest_array gostov in $user_array član prijavljenih
Božja beseda
Cache Directory Unwriteable
Prijava





Ste pozabili geslo?
Registracija Ustvari nov uporabniški račun
Števec obiskovalcev
824105
Template Chooser
genesis_v1.0
Wrapper
Group Menu
župniki

ŽUPNIKI v Sv. Petru pod Sv. gorami

g. Damjan Kejžar

345_4524d.jpgRojen 5. 5. 1972 v Celju
Nastavljen za župnijskega upravitelja 11. 8. 2005. Mašniško posvečenje prejel 29. 6. 1999. Nova maša 11. 7. 1999 v Zrečah. Novomašno geslo: "Kakor je Oče mene ljubil , sem tudi jaz vas ljubil. Ostanite v moji ljubezni!" (Jn 15,9)
Tri leta kaplan pri Mariji Materi Cerkve na Pobrežju v Mariboru nato tri leta pri Mariji pod logom v Turnišču v Prekmurju. Doma iz Zreč pod Pohorjem.

g. Martin Panič

g.pani.jpg

Rojen 3. 10. 1925 Podgradje (Ljutomer), mašniško posvečenje prejel 29. 6. 1957 v Mariboru. Kaplan pri sv. Juriju ob Ščavnici 1958-62, kaplan v Rogaški Slatini 1962-67.
Nastavljen 1. 7. 1967, župr Sv. Peter pod Sv. gorami 1967- 83, žpk 1983-2005. Kot skrben varuh vere in kulturne dediščine močno zaznamoval obdobje po II. vatikanskem cerkvenem zboru do današnjih dni. Po upokojitvi živi in kot duhovni pomočnik deluje v rodnem Ljutomeru.

+ g. Maksimilijan Korbun

Rojen 30. 8. 1928 Raka pri Krškem, mašniško posvečenje prejel 29. 6. 1955 v Mariboru.
Kaplan 1966-65 nato 1965-67 župr Sv. Peter pod Sv. gorami.

+ g. Adolf Pikl

Rojen 6. 2. 1914 v Gotovljah, mašniško posvečenje prejel 3. 7. 1938 v Mariboru. V Sv. Petru nastopil 1. 12. 1950. Umrl 22. 1. 1994 v Celju, pokopan na Gomilskem. 

+ g. prof. Alojzij Pavlič

Rojen 18. 5. 1895 v Loki pri Zidanem mostu, mašniško posvečenje prejel 23. 6. 1918 v Mariboru, umrl 19. 12. 1978 v Celju, pokopan v Polju ob Sotli.
Do 1922 kaplan pri Sv. Marku niže Ptuja, do 1925 na Vidmu ob Savi, profesor verouka na državni gimnaziji v Murski Soboti, kjer je do 1930 vzgojil 35 duhovnikov, od 1930 v Celju na gimnaziji, kjer je 1931 postal narodni poslanec za okraj Laško, Trbovlje. Do 5. maja 1935 deloval med rudarji. Župni upravitelj v Jurkloštru do aretacije po Nemcih 18. 4. 1941, ki so ga mučili in ga 5. 7. 41 izselili na Hrvaško. 1. 9. nastopi dušnopastirsko službo v Sv. Petru. Zaprt decembra 1948, obsojen na 9. mesecev, odslužil septembra 1949. Razrešen službe župnika v Sv. Petru 1. 11. 1950.

+ g. Janez Rančigaj

Rojen 12. 8. 1893 na Gomilskem, mašniško posvečenje prejel 30. 6. 1917, 2. 11. 1934 inštaliran, prej kaplan v Šmarju pri Jelšah, ubit v koncentacijskem taborišču Jasenovec 17. 10. 1942, vržen v Savo.

+ g. Ivan Lah

15. 8. 1878 Ljutomer + 16. 6. 1934 Brežice
25. 7. 1903 posvečen v duhovnika. Kaplan v Češnjevcu, na Muti, v Kozjem in v Sv. Petru pod Sv. gorami, kjer je postal po smrti župnika Jožefa Tombaha župnik 1. 10. 1912 in bil župnik 27 let.

+ g. Jožef Tombah

3. februarja 1898  umeščen.
26. junija 1912 umrl župnik in duhovni svetovalec preč. g Jožef Tombah.

+ g. Janez Lipold

6. oktobra 1897 umre.

+ g. Martin Sevnik

5. avgusta 1892 umre.




.

 
Tončijevi aforizmi

 

 

 

 

 

 

 

 

1.10.2015

Vsako otroštvo ni otročje lahko.

Otroci so tako močni, da še starše otročje delajo.

Tudi mnogo življenja za otroke je otročjega življenja.

Bolj ko so otroci razposajeni, prej bodo s čim razsajali.

 

 

8.1.2015

Revščina ni v tem, česar nimamo, ampak v tem, česar nismo sposobni ustvariti.

Bistvo revščine je, da je njena lakota zaostala.

Marsikateri revščini manjka več reda kot denarja.

Lažje je podvojevati revščino, kakor razpolavljati bogastvo.